Prezentace firmy Pedikom
Noha a její nemoci
Vyšetření nohou
Zastoupení firmy
Pedikom Czech - počítačové vyšetření zatížení chodidla, zdravotní pomůcka, ortopedická vložka, nemoci nohou, nemoci chodidel


Pedikom Czech Pedikom MFB award

Osteochondritis dessicans (OD)

Osteochondritis dissecans, nemoci nohouJedná se o problém, který vyvolává bolest a ztuhlost kloubu kotníku. Může se objevovat u všech věkových skupin. Většina případů osteochondritidy se obvykle objevuje po zranění kotníku. Následkem toho často vzniká zranění chrupavky. Také kost pod povrchem kloubu velice často rupne.

  • Příznaky
    Nemoc lze předpokládat zejména v případech, kdy se v anamnéze pacienta uvádí úraz. Také když rentgen kotníku ukáže defekt nadpatní klenby. Pro určení plného rozsahu postižené oblasti může být zapotřebí snímkování Cat nebo MRI.
  • Osteochondritis dissecans, vyšetření nohyLéčba
    Léčba OD závisí od úrazu, intenzity stížností, jakož i od toho, kdy došlo k odhalení problému. V akutním případě: sádrová fixace
  • Chirurgická léčba
    Obvykle zahrnuje odstranění volného fragmentu chrupavky a kosti z kloubu kotníku. Dále vytvoření malých,vrtaných otovorů v místě defektu. Vrtané otvory stimulují zaplnění oblasti novými cévami a tím se podpoří tvorba nové tkáně, která vyplní místa defektů. Léčba pomocí vložek: míň korekce, spíše stabilizování Podložení talusu (nadpatní kosti) a podepření kotníku aby se zamezila pronace (vtáčení).
  • Léčba pomocí individuálních vložek