skip to Main Content

Je jednou z nejčastějších změn na noze, která reaguje na každý tlak nebo ránu ostrou bolestí. V podstatě se jedná o zhrubnutí kůže, které vzniká v místech největšího přetížení. Noha se takovému přetížení (opakovaný tlak,tření apod.) brání tvorbou hrubší vrstevnaté kůže. Taková zhrubnutá vrstva se nenachází pouze na povrchu, ale také pod ní, kde je ukončena homolovitým kuželem. Tento hrot pod kůží tlačí na nervy a tím způsobuje trýznivé bolesti.

Nejčastěji se vyskytují tyto dva typy kuřích ok:
– tvrdé kuří oko – vytváří se především na plosce nohy pod hlavičkami záprstních kůstek nebo také nad zakřivením prstů
– měkké kuří oko – které se tvoří mezi prsty

V prvním případě vznikají problémy v důsledku narušené statiky a nevhodné obuvi. V druhém případě nese za stav nohy plnou odpovědnot špatná obuv.

Prevence

Nošení pohodlné obuvi a výběr správné výše podpatků je nejvhodnější prevencí proti vzniku kuřích ok. V případě, že je již zhrubnutá kůže, lze je odstranit pomocí rašpličky nebo pemzy. V těžších případech je vhodné se obrátit na odborníka.

Léčba pomocí speciálních vložek

Pomocí odborně zhotovených vložek s vhodným pěnovým polstrováním zaniknou kuří oka i s velice hlubokým ložiskem. Je to tím, že se napraví narušená rovnováha nohou. Chodidla se zbaví zvýšeného přetížení a tím se současně odstraní i důvody vzniku ztvrdnuté kůže. Nejdříve je velice důležité kuří oka odborně odstranit. Po zahájení léčby pomocí individuálních vložek již nenarostou.

Back To Top